Diagnoza ADHD u dzieci Kraków

Spotkanie w poradni, czyli diagnoza ADHD u dzieci Kraków

O ADHD u dzieci mówi się ostatnio coraz więcej. Jest to dość często występujące zaburzenie, które w znaczącym stopniu utrudnia codzienne funkcjonowanie dziecka. Nie wszyscy wiedzą jednak, jak przebiega proces diagnostyczny w kierunku ADHD. Niezwykle istotna w rozpoznaniu zaburzenia okazuje się obserwacja dziecka przez opiekunów, jak i specjalistę. Profesjonalna diagnoza ADHD u dzieci (Kraków) przeprowadzana w naszej poradni pozwoli na wykluczenie lub potwierdzenie ewentualnych wątpliwości.

Diagnoza ADHD u dzieci poprzez badanie psychologiczne – Kraków

Wielu rodziców może zastanawiać się nad tym, czy w przypadku podejrzenia ADHD u dziecka udać się do psychologa. Bez wątpienia diagnoza zaburzenia psychoruchowego wymaga przeprowadzenia szeregu skomplikowanych testów, które wykonujemy w naszej poradni.  Szczegółowe badanie psychologiczne jest konieczne do tego, aby diagnostyka ADHD była rzetelna. Warto przygotować się na to, że być może pełnej oceny nie da się przeprowadzić na jednej wizycie. 

Obszerny wywiad – diagnoza ADHD u dzieci Kraków

Chociaż ogólnie przyjmuje się, że dziecko cierpiące na ADHD jest nadpobudliwe, cechuje je nadmierna emocjonalność oraz niezdolność do koncentracji, istotne jest, że u każdego będzie ten proces wyglądać inaczej. Co więcej, nadpobudliwość psychoruchowa będzie mieć nieco inny przebieg u dziewczynek i inny u chłopców. To właśnie dlatego pomoc specjalisty jest nieoceniona w dokładnej diagnozie schorzenia oraz dobraniu odpowiednich kroków, mających na celu pomoc w dalszym rozwoju, nauce i osiąganiu kolejnych etapów dojrzałości. Nasza poradnia specjalizuje się w pracy z dziećmi, które cechuje nadmierna porywczość, ruchowość objawiająca się ruchem bezcelowym oraz niemożność skupienia uwagi i koncentracji na wykonaniu zadania.

Diagnoza ADHD u dzieci – Kraków

Rozwój młodego człowieka to skomplikowany proces, którego nie można jednoznacznie określić. U poszczególnych dzieci niektóre etapy rozwojowe mogą mieć zróżnicowane tempo. To właśnie dlatego ważne jest to, aby znaleźć dla dziecka dobrego specjalistę, który zbierze rzetelny wywiad i w razie potrzeby bez problemu pokieruje na badania. Jeśli diagnoza się potwierdzi, dziecko otrzyma fachową pomoc. W przypadku, gdy jakiekolwiek zachowania twojego dziecka powodują u ciebie niepokój bądź wątpliwości, umów się na konsultację, podczas której omówimy wasz problem i przeprowadzimy diagnostykę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *