Każdy rodzic bez wyjątku chce jak najlepiej dla swojego dziecka. Nic więc dziwnego, że gdy tylko u malucha zauważasz jakiekolwiek niepokojące problemy rozwojowe, mocno się tym niepokoisz. Nagromadzenie takich sygnałów ostrzegawczych powinno skłonić cię do udania się do fizjoterapeuty dla dzieci. Kiedy taka wizyta jest zasadna i jak dokładnie wygląda? Zapoznaj się z naszą ofertą i odwiedź specjalistę, jakim jest fizjoterapeuta dziecięcy (Kraków).
Profesjonalna fizjoterapia dzieci Kraków
Fizjoterapeuta to specjalista, który zajmuje się wstępną diagnostyką i oceną możliwości ruchowych dziecka, a także jego ogólnego rozwoju. Po przeprowadzeniu badań diagnostycznych lekarz ten jest w stanie ocenić ewentualne problemy w układzie mięśniowo-szkieletowym, ruchowym i ogólne opóźnienia rozwojowe. Rzecz jasna po zdiagnozowaniu problemu fizjoterapeuta może wprowadzić odpowiednie leczenie, które nie tylko zminimalizuje obecne już zaburzenie, lecz zapobiegnie także ich większemu rozprzestrzenianiu się w ciele dziecka. Wprowadzony plan terapii zajęciowej bardzo często sprawia, że pomimo wcześniejszych problemów dziecka rozwija się już w pełni normalnie. Fizjoterapia dzieci (Kraków) składa się zarówno z szerokiej diagnostyki rozwoju, jak i doboru właściwych zaleceń, które ułatwią dziecku rozwój i funkcjonowanie.
Nasz fizjoterapeuta dziecięcy (Kraków) pomoże w rozwoju twojego dziecka
Wielu rodziców zastanawia się, czy faktycznie ich dziecko wymaga tak poważnej interwencji lekarskiej i udania się z nim do fizjoterapeuty. Część rodziców wręcz odrzuca taką ewentualność, cały czas uważając, że z ich dzieckiem jest wszystko w porządku. Jak można się łatwo domyślić, jest to poważny błąd, ponieważ każdy dzień bez odpowiednio prowadzonego leczenia, to pogłębiające się zmiany zwyrodnieniowe i zaburzenia rozwojowe. Nie warto więc zwlekać, lecz czym prędzej udać się z dzieckiem na wizytę i badania do naszej placówki.
Fizjoterapia dzieci (Kraków) w naszej poradni
Każdą pierwszą wizytę u fizjoterapeuty dziecięcego rozpoczynamy od szczegółowego wywiadu z rodzicami. W końcu to ty najlepiej wiesz, co dolega twojemu dziecku i jak się ono zachowuje na co dzień. Po tej wstępnej rozmowie rozpoczynamy obserwację dziecka, czyli ocenę sposobu jego zabawy i poruszania się. Na tej podstawie jesteśmy w stanie postawić wstępną diagnozę w zakresie stanu zdrowia dziecka. Umów się na konsultację, aby rozwiać swoje obawy.