Nasza specjalność to terapia integracji sensorycznej – Kraków

Bodźce otaczają nas ze wszelkich stron, dlatego dzięki odpowiednio rozwiniętym systemom zmysłowym możemy lepiej je odbierać i funkcjonować prawidłowo – zarówno pod kątem emocjonalnym, jak i fizycznym. Jednakże niektórzy z nas cierpią na zaburzenia integracji sensorycznej. Osobom z tym zaburzeniem bardzo trudno jest odpowiednio odbierać konkretne impulsy z otoczenia. Pomóc w tym może terapia integracji sensorycznej (Kraków)

Specjaliści Kraków – terapia integracji sensorycznej

Problemy z zaburzeniami integracji sensorycznej najczęściej można zaobserwować już w pierwszych latach życia dziecka. Bowiem to właśnie w tym okresie najsilniej rozwija się proces SI (integracja sensoryczna). Jeżeli pociecha doświadczała zbyt mało bodźców lub jej układ nerwowy jest uszkodzony, mogą to być powody zaburzeń. Jednakże przyczynami mogą też być predyspozycje dziedziczne czy zażywanie przez matkę w okresie ciąży substancji szkodliwych. Proponowana przez nas (Kraków) terapia integracji sensorycznej skoncentrowana jest na pacjencie i jego potrzebach.

Skuteczne terapie integracji sensorycznej – Kraków

Terapia integracji społecznej to kompleks ćwiczeń, które mają pomóc w uwolnieniu właściwych reakcji sensorycznych. Nie bez znaczenia są tu założenia z zakresu behawioryzmu i neurologii, opracowane przez czołowych specjalistów, w myśl których bardzo ważna jest plastyczność mózgu, czyli możliwość do regenerowania połączeń neuronowych. Proponowane przez nas terapie sensoryczne (Kraków) bazują na założeniach integracji sensorycznej. Układ nerwowy posiada struktury, które sukcesywnie dojrzewają, zaś ośrodki układu są od siebie zależne. Ważne założenie terapii mówi, że dzieci mają mechanizmy wywołujące w nich chęć doznawania nowych bodźców, dzięki czemu dozowanie dziecku doznań w pracowni sensorycznej wpływa kreatywnie na pacjenta i pomaga mu prawidłowo odczytywać bodźce. Nasi terapeuci są w pełni zaangażowani w każdą terapię i za pomocą sprzętów (np. huśtawki) wspólnie z pacjentem stymulują konkretne zmysły.

Terapia integracji sensorycznej w Krakowie

Dzieci z zaburzeniami SI nie potrafią właściwie interpretować bodźców, a w sytuacji, gdy są narażone na ich nadmiar, mogą ulec przeciążaniu. Wpływa to na zachowanie pociechy, która staje się apatyczna lub niekiedy agresywna. Dlatego też bardzo ważna jest szybka diagnoza i podjęcie terapii przez dziecko. Skorzystaj z konsultacji i zadbaj o właściwe zdrowie swojego dziecka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *