Terapia sensoryczna Kraków

Czym jest terapia sensoryczna – Kraków i okolice

Terapia sensoryczna (Kraków) to zestaw ćwiczeń oraz różnych aktywności, które mają za zadanie wzbudzać konkretne reakcje. Przede wszystkim jest to terapia stosowana w celu poprawy organizacji wrażeń zmysłowych. Dokładniej mówiąc, jej celem jest poprawa wszelkich nieprawidłowości związanych z odbieraniem bodźców przez zmysły. Dzięki regularnym ćwiczeniom poddawaniu się właściwym bodźcom można poprawić działanie swojej sfery motorycznej oraz sensorycznej. 

Na czym polegają terapie sensoryczne – Kraków

Terapie sensoryczne (Kraków) prowadzone są w specjalnym gabinecie terapeutycznym przez wykwalifikowane osoby. Założona terapia głównie opiera się na zabawie, która pomaga w prawidłowym przetwarzaniu sensorycznym. W dużej mierze jest to terapia skoncentrowana na ruchu, dlatego podczas niej bardzo często organizowane są zabawy z wykorzystaniem różnych przedmiotów, które skłaniają do ruchu. Wszystkie zadania, które trzeba wykonać podczas terapii sensorycznej, są swego rodzaju wyzwaniem, jednak są one tak zaproponowane, aby były one jak najbardziej przyjemne. 

Kraków terapia sensoryczna – dla kogo jest przeznaczona?

Terapia sensoryczna została stworzona z myślą głównie o dzieciach, które zmagają się z różnymi zaburzeniami i dysfunkcjami. Konkretnie (Kraków) terapia sensoryczna pomaga najmłodszym, którzy mają zaburzenia sensoryczne o różnym pochodzeniu. Szczególnie zaleca się, aby z terapii sensorycznej korzystały dzieci zmagające się z autyzmem, ADHD, ale również z problemami z koncentracją czy opóźnionym rozwojem.

Terapia ta pomaga dzieciom odpowiednio przetwarzać odbierane przez zmysły bodźce i ułatwia dziecku prawidłowe funkcjonowanie w życiu codziennym. Często powoduje także, że wymagania edukacyjne będą dla dziecka znacznie łatwiejsze. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *